به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، <<مولود چاووش اوغلو>> وزیر خارجه ترکیه گفت: تلاش آمریکا برای ایجاد ارتش کُردی در شمال سوریه، با روح ائتلاف بین المللی ضد داعش، در تناقض است.

چاووش اوغلو روز سه شنبه طی سخنرانی در نشست غیرعلنی ائتلاف آمریکایی در کویت، گفت: ائتلاف به اقدامات مشترک و وحدت هدف نیازمند است. زیرا اقدامات یک جانبه ای مانند ایجاد نیروی مرزی در سوریه در تناقض با روح ائتلاف است.

به نوشته رومه <<حریّت>> به نقل از منابعی که خواستند نامشان فاش نشود، چاووش اوغلو با بیان اینکه عملیات های ترکیه در شمال سوریه مانند سپر فرات و شاخه زیتون، به نبرد علیه داعش کمک کرد، افزود: ترکیه به دنبال تقدیر نیست، بلکه خواستار درک نگرانی های امنیتی مشروع خود به جای انتقادات بی اساس، است.

وی با درخواست مجدد از جامعه جهانی برای حمایت از عملیات شاخه زیتون علیه شبه نظامیان کُرد در عفرین، تاکید کرد، زیرا نه فقط یگان های مدافع خلق (ی. پ. گ) بلکه تروریست های داعشی نیز هدف این عملیات هستند.

وزیر خارجه ترکیه مدعی شد بعد از عملیات سپر فرات و شکست داعش در شمال سوریه، این گروه تاکتیک خود را تغییر داده و به همکاری با ی. پ. گ. روی آورد.

آنکارا که از چندین ماه قبل تهدید به اجرای عملیات نظامی جدید در شمال سوریه علیه شبه نظامیان کُرد در این منطقه می کرد، بعد از اعلام تصمیم آمریکا برای ایجاد ارتش کُردی ۳۰ هزار نفری در سوریه، مجاب به آغاز آن شد.

ترکیه، حمله به عفرین در حلب در شمال غرب سوریه را از ۲۰ ژانویه آغاز کرد؛ زمانی که با توپخانه مواضع نیرو های کُرد در ریف حلب شمالی و غربی را هدف گرفت

پرواز بالگردهای هوانیروز ارتش درمناطق مرز عراق در روزهای گذشته

کمک رسانی ارتش به زوار اربعین

پیام تبریک ف نیروی هوایی برای روز عقیدتی سیاسی ارتش

عملیات ,سوریه ,شمال ,های ,ایجاد ,ترکیه ,در شمال ,آمریکا برای ,برای ایجاد ,کُرد در ,ایجاد ارتش ,وزیر خارجه ترکیه

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

16754597 16275130 16862572 16829002 16254125 16241012 freedownloadvideo 17015533 britenadeal